تکنولوژی

چگونه اکانت اینستاگرام را به صورت موقت یا دائم حذف کنیم؟

در صورتی که بخواهید برای مدتی تعدادی از دوستان‌تان قادر به دیدن پروفایل شما نباشند و یا دوست داشته باشید برای مدت زمان کوتاهی از شبکه‌های اجتماعی فاصله بگیرید، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد اکانت خود را به صورت موقت از دسترس خارج نمایید. با غیرفعال سازی موقت اکانت اینستاگرام می‌توانید پروفایل، تصاویر، کامنت ها و لایک های خود را از دید دیگران و حتی از دید دوستان خود پنهان نمایید. در ادامه با آموزش حذف دائم یا حذف موقت اکانت اینستاگرام همراه چیفا باشید.

تبدیل اکانت به یک اکانت خصوصی یا پرایوت ( Private) می‌تواند تقریبا محدودیت‌های مناسبی روی اکانت شما ایجاد کند اما باز هم افرادی که درخواست فالو آن‌ها را قبول کرده‌اید، می‌توانند به محتویات پیج شما دسترسی داشته باشند. حذف یا دیلیت اکانت موقت پوشش دیگری برای اکانت اینستاگرام شما ایجاد می‌کند که به کمک آن می‌توان به نوعی وجود خود را از این شبکه اجتماعی محبوب به طور موقت پاک کرد. با انجام این کار بدون آن که تصاویر و فالوورهای خود را از دست بدهید برای مدتی از اینستاگرام فاصله خواهید گرفت.

حذف موقت مشکلات خود را دارد اما شاید در کوتاه مدت به حذف دائم اینستاگرام ترجیح داده شود. مشکلی که در زمینه حذف موقت اکانت اینستاگرام وجود دارد آن است که نمی‌توان این کار را از طریق اپلیکیشن رسمی اینستاگرام روی اندروید و iOS انجام داد. برای انجام این امر باید به سایت اینستاگرام مراجعه کرد:

حذف یا دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

با مرورگری مانند گوگل کروم یا سافاری روی گوشی هوشمند خود به آدرس instagram.com/accounts/edit بروید. در صورتی که با مرورگر گوشی هنوز وارد حساب کاربری خود نشده‌اید این کار را انجام دهید. همچنین می‌توانید به صفحه اصلی اینستاگرام مراجعه کرده و پس از ورود به حساب خود به بخش ویرایش پروفایل وارد شوید. البته استفاده از لینک آدرس مذکور گزینه ساده‌تر و دم‌دست‌تری است.

how to deactivate or delete your instagram account forever 43546546 - چگونه اکانت اینستاگرام را به صورت موقت یا دائم حذف کنیم؟

اکنون به پایین صفحه باز شده بیایید و گزینه ” Temporarily disable my account ” را انتخاب کنید. زیر بخش ” ?Why are you disabling your account ” یکی از دلایل دلخواه برای حذف موقت اکانت اینستاگرام را برگزینید:

  • Just need a break ( یه کم استراحت لازمه )
  • Too many ads ( تبلیغات زیاد داره )
  • Created a second account ( اکانت دیگه‌ای درست کردم )
  • Concerned about my data ( در مورد اطلاعاتم روی اینستاگرام نگران هستم )
  • Trouble getting started ( نمی‌تونم درست باهاش کار کنم )
  • Too busy/too distracting ( سرم شلوغه و اینستاگرام هم خیلی حواسمو پرت می‌کنه )
  • Can’t find people to follow ( نمی‌تونم کسی رو واسه فالو کردن پیدا کنم )
  • Want to remove something ( می‌خواهم چیزی را حذف کنم )
  • Privacy concerns ( احساس امنیت ندارم )
  • Something else (یه دلیل دیگه )

هنگامی که دلیل خود را انتخاب کردید روی دکمه بزرگ و آبی رنگ ” Temporarily Disable Account ” در پایین صفحه بزنید و اگر از شما برای قصد واقعی جهت حذف موقت اکانت اینستاگرام سوال شد گزینه ” Yes ” را انتخاب نمایید. برای بعضی از افراد، حذف موقت شاید گزینه‌ای به مراتب بهتر از حذف دائم اینستاگرام باشد.

how to deactivate or delete your instagram account forever 5647688 - چگونه اکانت اینستاگرام را به صورت موقت یا دائم حذف کنیم؟

با انجام این مراحل از اکانت روی گوشی آیفون یا اندرویدی خود روی اپلیکیشن رسمی اینستاگرام هم بیرون خواهید آمد. در صورتی که برای یافتن اکانت غیرفعال‌شده خود جستجو کنید، با عباراتی مانند این صفحه در دسترس نیست، کاربر پیدا نشد و یا اینکه این کاربر هنوز پستی در صفحه خود منتشر نکرده است مواجه خواهید شد.

how to deactivate or delete your instagram account forever 45657687 - چگونه اکانت اینستاگرام را به صورت موقت یا دائم حذف کنیم؟

برای فعال‌سازی دوباره اکانت اینستاگرام خود فقط نیاز است که دوباره روی اپلیکیشن رسمی یا از طریق مرورگر و آدرس اینترنتی اینستاگرام وارد اکانت خود شوید. این تنها کاری است که باید انجام دهید. البته در نظر داشته باشید که برای فعال‌سازی مجدد یک اکانت حذف موقت باید حداقل چند ساعت صبر کنید. پس اگر اکانت خود را به صورت موقت حذف کرده‌اید و اکنون نمی‌توانید حتی برای چند دقیقه هم دوری تصاویر جادویی اینستاگرام را تحمل نمایید، بهتر است فکری به حال گذراندن هر چه سریع‌تر چندین ساعت سخت کنید.

حذف یا دیلیت اکانت دائم اینستاگرام

برخی دیگر از افراد می‌خواهند برخلاف افرادی که با حذف موقت کنار می‌آیند، با حذف دائم می‌خواهند از شر اکانت اینستاگرام خود خلاص شوند. این دسته از افراد معمولا از دیدن عکس سواحل باشکوه، زندگی‌های لاکچری غیرواقعی و البته عکس حیوان خانگی لوس دیگران خسته می‌شوند. همانطور که در مطلب چگونه شبکه‌های اجتماعی وقت ما را هدر می‌دهند می‌توانید ببینید، یکی از معضلات شبکه‌های اجتماعی ایجاد استرس است.

هر چند که اینستاگرام در تلاش است تا فضای این شبکه اجتماعی محبوب را به فضایی سالم‌تر تبدیل کند و اقداماتی مانند ایجاد امکانی برای مبارزه با مزاحمت سایبری و از دید پنهان کردن لایک‌های هر پست انجام داده است اما وقتی که از فضایی خسته شوید دیگر با تمام ویژگی‌های خوب آن باز هم از آن خسته شده‌اید و نمی‌توانید فعالیت خود را ادامه دهید.

how to deactivate or delete your instagram account forever 546657658 - چگونه اکانت اینستاگرام را به صورت موقت یا دائم حذف کنیم؟

خوشبختانه در اینستاگرام این توانایی در نظر گرفته شده که علاوه بر حذف موقت بتوانید با حذف دائم برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی نمایید. در عوض این امر هیچ‌گونه هزینه‌ای هم به شما تحمیل نخواهد شد و تنها نکته آن حذف شدن از لیست فالوور و فالووینگ‌های دوستان‌تان است. گزینه حذف موقت را در بالا بررسی کردیم اما اکنون به سراغ حذف دائم اکانت اینستاگرام می‌رویم. البته در این مورد کمی باید بیشتر احتیاط کنید. متوجه باشید که در این مورد هیچ‌گونه راه برگشتی وجود ندارد و در صورت حذف دائم اکانت اینستاگرام آن را برای همیشه از دست داده‌اید.

در این روش توانایی دسترسی به عکس‌ها، پست‌ها و البته فالوورهای اکانت خود را به طور کامل از دست می‌دهید. اگر تصمیم خود برای استفاده از این روش را گرفته‌اید و آماده انجام آن هستید پس نیازی نیست بیشتر از این منتظر بمانید.

how to deactivate or delete your instagram account forever 435345435 - چگونه اکانت اینستاگرام را به صورت موقت یا دائم حذف کنیم؟

برای حذف دائم اینستاگرام خود باید به آدرس instagram.com/accounts/remove/request/permanent بروید. اگر با مرورگر هنوز وارد اکانت خود نشده‌اید باید پس از انجام این کار روی آدرسی که به شما داده شد کلیک کنید. پس از ورود به آدرس با سوالی روبه‌رو می‌شوید که می‌گوید انگیزه شما از حذف دائمی اکانت چیست. چنین سوالی را می‌توانید بپیچانید یا اینکه پاسخ درستی به آن بدهید که البته پیشنهاد ما استفاده از مورد دوم است چون هر چند کوچک اما در آینده اپلیکیشن اینستاگرام تاثیر مستقیم دارد.

پس از این سوال در صورتی که دکمه حذف دائم اکانت اینستاگرام را بزنید، باید برای همیشه از اکانت خود خداحافظی کنید؛ پس از فشردن این دکمه مثل آن است که هیچ‌وقت چنین اکانتی با چنین مشخصاتی در اینستاگرام ثبت نشده باشد. پس با این حساب باز هم در مورد تصمیم خود فکر کنید؛ می‌خواهید اکانت خود را با حذف دائم جریمه کنید و یا اکتفا به حذف موقت اینستاگرام کافی است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

دکمه بازگشت به بالا