هنر و سرگرمی

چگونه سوت دو انگشتی بزنیم؟

چگونه سوت زدن می‌تواند یکی از دغدغه های حل نشده بسیاری از افراد باشد. سوت زدن با دو انگشت می‌تواند کمی مشکل ایجاد کند اما با صبر و تمرین کافی می‌توان آن را یاد گرفت. سوت دو انگشتی در جا های شلوغی که نیاز به جلب توجه یک نفر دارید بسیار پرکابرد خواهد بود. در ادامه با چیفا همراه باشید تا یاد بگیرید چگونه بدون مشکل سوت دو انگشتی بزنید. البته اوایل شاید کمی سخت به نظر برسد اما به هر حال هر کاری نیاز به وقت و زمان دارد.

تثبیت موقعیت لب و دهن برای سوت دو انگشتی

لب هایتان را پشت دندانتان قرار دهید

مرحله اول سوت کشیدن با انگشت، پوشش دادن دندان هایتان با لب است. زمانی که سوت می‌زنید باید دندان هایتان را با لب خود بپوشانید. برای انجام دادن این کار باید لب های بالایی و پایینی را به سمت دندان ها ببرید و آن ها را جمع کنید.

دو تا از انگشت ها را به حالت U شکل در دهانتان قرار دهید

how to whistle with two fingers 44234234234 - چگونه سوت دو انگشتی بزنیم؟

می‌توانید از انگشت شست و وسطی استفاده کنید یا از شست و سبابه برای زدن سوت دو انگشتی بهره ببرید. به هر حال در انتخاب انگشت ها آزاد هستید، به هرشکلی که دوست دارید آن ها را انتخاب کنید.

  • افرادی هم هستند که شکل انگشتانشان را به مثلث تبدیل می‌کنند که در این صورت باید نک انگشت ها همدیگر را لمس کند.

هر دست یک انگشت

اگر احساس می‌کنید با یک دست راحت نیستید با دو دست آن را امتحان کنید، یکی از انگشتان از دست راست و دیگری از چپ. فقط توجه کنید که انگشت ها باید شکل U باشند، البته اگر دوست دارید می‌‌توانید شکل مثلث را هم امتحان کنید.

  • مهم نیست از چه تکنیک و یا شکلی استفاده می‌کنید، هدف درآوردن صحیح صدا است. هر شخص به شیوه‌ای راحت‌تر است.

انگشتهایتان را داخل دهانتان بگذارید

how to whistle with two fingers 443534543 - چگونه سوت دو انگشتی بزنیم؟

آن ها را باید در جای مناسب و در موقعیت درست قرار داد پس مراقب باشید که حتما دو انگشت بین گوشه و مرکز لب قرار گیرند. نباید زیاد داحل بروند و یا خارج شوند؛ حدودا به اندازه یک بند انگشت کافی است.

  • هدف از قرار دادن انگشت ها در دهان، حفظ موقعیت لب و پوشش کامل دندان ها است.

به انگشتانتان زاویه دهید

انگشت ها باید به جهت مرکز زبان خم شوند؛ تقریبا مانند یک دایره اما نباید زیاد از حد باشد. در واقع نباید سطح زبان و یا نوک انگشت دیگر لمس شود. مراقب باشید که سطح داخلی دهان را هم لمس نکنید.

  • هنگام تلاش برای حفظ شکل کامل انگشت ها، سعی کنید همزمان حالت لب ها را هم روی دندان‌هایتان حفظ کنید.

شروع زدن سوت دو انگشتی

how to whistle with two fingers 45654546 - چگونه سوت دو انگشتی بزنیم؟

زبان را به سمت پایین و داخل حرکت دهید

زبان را به کمک انگشتان، به سمت عقب هل دهید و آن را پشت ردیف دندان های پایینی قرار دهید. دقت کنید که بین نوک زبان و ردیف دندان های پایین باید کمی بیشتر از ۱ سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد تا جریان هوا آزادانه حرکت کند و بتواند صدای سوت را تولید کند.

  • موقعیت زبان در این تکنیک نقش بسیار مهمی دارد و اولین چیزی است که باید به آن توجه کنید.

با یک نفس عمیق هوا را جمع کنید

با یک نفس عمیق، هوایی را که می‌خواهید وارد دهان خود می‌کنید و پس از آن قادر خواهید بود هنگام عمل بازدم صدای سوت را تولید کنید. بهتر است تا جای ممکن نفس های عمیق‌تری بکشید؛ به عبارتی دیگر سعی کنید تا جای ممکن هوا جمع کنید و دم های عمیق تری داشته باشید.

با نیروی بیشتری هوا را بیرون دهید

how to whistle with two fingers 443545666 - چگونه سوت دو انگشتی بزنیم؟

اکنون زمان بیرون دادن هوا و تبدیل آن به صدای سوت است. وقتی که هوا را بیرون می‌دهید تلاش کنید آن را با قدرت بیشتری انجام دهید. در واقع بیشتر از حالت عادی تنفس به نیرو نیاز است. در نتیجه هوا سریع‌تر زبان و قسمت پایینی لب را طی خواهد کرد.

  • هنگامی که هوا را بیرون می‌دهید، انگشت ها را به سمت پایین و روی زبان هل دهید تا فشار بیشتری هنگام خروج هوا ایجاد شود.
  • همین حرکت را چندین بار تکرار کنید تا به طور کامل بتوانید صدای سوت را ایجاد کنید.

موقعیت انگشت‌ها، زبان و دهانتان را تغییر دهید

در این مرحله ممکن است هنوز موفق به تولید صدا نشده باشید. برای تولید صدا سعی کنید کم کم قسمت های گفته شده را تغییر دهید، فشار را کم یا زیاد کنید و ذر نهایت کار را تا جایی ادامه دهید که موفق به زدن سوت شوید پس از آن، بیشتر تمرین کنید تا مناسب ترین راه را برای ایجاد صدای سوت پیدا نمایید. با ادامه دادن تمرین ها بالاخره در سوت زدن دو انگشتی ماهر خواهید شد؛ شاید زمان بر باشد اما پس از مدتی به نتیجه خواهید رسید. البته در صورتی که آموزش بالا به اندازه کافی واضح نبوده است می‌توانید آموزش ویدیویی سوت زدن را در ادامه مشاهده نمایید:

 

در ویدیو فوق به دقت نحوه سوت زدن آموزش داده شده است و می‌توانید سریع این مهارت هیجان‌انگیز را یاد بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

دکمه بازگشت به بالا