سایر

چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

از آنجایی که اپلیکیشن واتساپ به شماره همراه شما وصل می‌شود، بدیهی است که آن را نرم افزاری مخصوص گوشی‌های هوشمند در نظر بگیریم. واتساپ یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای ارسال پیام با گوشی همراه است اما هنگامی که در خانه نشسته‌اید و جلوی لپ‌تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ خود قرار دارید، استفاده همزمان از دو دستگاه به این صورت که با یکی چت کرده و با دیگری به کارهایتان بپردازید شاید کمی رنج‌آور باشد. در چنین زمانی قطعا باعث خوشحالی است که بدانید شما روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود هم می‌توانید پاسخ چت‌های واتساپ را بدهید. این امکان از طریق واتساپ وب به سادگی برای کاربران این اپلیکیشن فراهم شده است. در ادامه همراه چیفا باشید تا شما را با نحوه صحیح استفاده از واتساپ وب آشنا کنیم.

واتساپ وب چیست؟

واتساپ که خود یک نرم افزار ارسال پیام یا به اصطلاح مسنجر برای گوشی‌های هوشمند است نسخه تحت وبی هم به اسم واتساپ وب دارد. در صورتی که استفاده از نسخه موبایل یا حتی دسکتاپ برای شما میسر نیست، می‌توانید از نسخه تحت وب اپلیکیشن به اسم واتساپ وب بهره ببرید. چنین گزینه‌ای برای سیستم‌عامل‌هایی مانند کروم که از نسخه دسکتاپ واتساپ پشتیبانی نمی‌کنند می‌تواند گزینه ایده‌آلی باشد.

نسخه تحت وب و البته دسکتاپ واتساپ تمامی امکاناتی را که نسخه موبایل آن در اختیار شما قرار می‌دهد را برایتان فراهم می‌کند با این تفاوت که این بار روی صفحه‌ای بزرگ‌تر و با استفاده از کیبورد چت می‌کنید. به هر حال چه از نسخه دسکتاپ استفاده کنید و چه از نسخه تحت وب به اسم واتساپ وب، تفاوت چندانی با تجربه اپلیکیشن روی گوشی احساس نخواهید کرد.

در ادامه ابتدا به سراغ شیوه نصب نسخه دسکتاپ خواهیم رفت.

نصب واتس آپ دسکتاپ روی کامپیوتر

دانلود واتساپ دسکتاپ

قبل از اینکه شروع به نصب نرم‌افزار روی کامپیوتر کنید، ابتدا اطمینان حاصل نمایید که نسخه موبایل آن را روی گوشی همراه اندروید یا iOS خود نصب و راه‌اندازی کرده‌اید. می‌توانید اپلیکیشن آن را برای گوشی از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید. پس از انجام این کار می‌توانید نسخه دسکتاپ واتساپ را از بخش مربوطه وب‌سایت شرکت واتساپ دانلود نمایید. البته واتساپ دسکتاپ از مایکروسافت استور روی ویندوز و مک اپ استور روی سیستم‌عامل مک هم قابل دانلود است.

how to use whatsapp web 4546868 - چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

نوشته های مشابه

اتصال واتساپ دسکتاپ به گوشی

چه واتساپ را از یک استور معتبر دانلود و یا آن را مستقیما از سایت واتساپ دریافت کرده باشید، پس از آن که آن را نصب و سپس راه اندازی کنید باید آن را به نسخه موبایل روی گوشی خود متصل نمایید. هنگامی که نرم‌افزار را روی کامپیوتر خود راه اندازی کنید، با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که یک کد QR در اختیارتان قرار می‌دهد.

واتساپ را روی گوشی خود اجرا کرده و سه نقطه گوشه بالا سمت راست را بزنید. گزینه Whatsapp Web را انتخاب کنید. اکنون دوربین گوشی را سمت کد QR نسخه دسکتاپ گرفته و تمام. اکنون می‌توانید از نسخه دسکتاپ واتساپ لذت ببرید.

استفاده از واتساپ وب

راه اندازی واتساپ وب

در بخش قبلی متوجه شدید که برای اتصال نسخه موبایل به نسخه دسکتاپ واتساپ از گزینه Whatsapp Web استفاده کرده‌اید و خبری از گزینه‌ای به اسم واتساپ دسکتاپ نبود. علت این موضوع وجود یک نسخه تحت وب از واتساپ است که می‌توانید به راحتی و با استفاده از یک مرورگر کامپیوتر از آن بهره بگیرید.

how to use whatsapp web 2534656 - چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

طرز استفاده از واتساپ وب هم بسیار شبیه به نسخه دسکتاپ است و می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی https://web.whatsapp.com وارد آن شوید. پروسه نصب و استفاده از واتساپ وب هم بسیار شبیه حالت دسکتاپ بوده و می‌توانید راهنمای بخش اتصال واتساپ دسکتاپ به گوشی را برای این بخش هم مورد استفاده قرار دهید.

یافتن مخاطبین در واتساپ وب

پس از آن که کد QR را برای استفاده از واتساپ وب یا واتساپ دسکتاپ اسکن کردید، نرم‌افزار یا مرورگر با گوشی شما ارتباط برقرار کرده و تمامی مخاطبین و چت‌های خود روی نسخه موبایل را روی اپ یا مرورگر دسکتاپ خواهید دید. با کلیک روی نام مخاطب موجود در ستون چپ می‌توانید به بخش چت مربوط به آن فرد وارد شوید.

how to use whatsapp web 6575878 - چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

در صورتی که نام فردی را پیدا نکردید و یا قصد دارید با مخاطبی جدید چت کنید، در قسمت جستجو موجود در سمت چپ بخش بالای واتساپ وب نام فرد را جستجو نمایید و در بین نتایج مخاطب را پیدا کنید.

ارسال پیام در واتساپ وب

پس از انتخاب نام مخاطب، چت کردن با آن ساده‌ترین کار ممکن است چون تنها با رفتن روی کادر چت، تایپ کردن کلمات مورد نظر و زدن اینتر روی کیبورد پیام خود را ارسال می‌کنید. هنگامی که نشانگر موس را روی پیامی قرار دهید، به منویی دسترسی خواهید داشت که با استفاده از آن می‌توانید پیام را فوروارد، ستاره‌دار و یا جواب دهید. منظور از ستاره‌دار کردن، قرار دادن پیام مورد نظر در بین پیام‌های مورد علاقه یا به اصطلاح ذخیره شده است.

how to use whatsapp web 5475878 - چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

با اولین استفاده متوجه خواهید شد که چت کردن با نسخه دسکتاپ یا نسخه تحت وب واتساپ بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد و البته به امکاناتی مانند اموجی و گیف هم دسترسی کامل خواهید داشت. با کلیک روی شکلک موجود در کنار کادر چت به اموجی، گیف و البته استیکرها دسترسی پیدا می‌کنید.

ارسال عکس و فایل در واتساپ وب

how to use whatsapp web 55675878 - چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

توجه داشته باشید که در نسخه های تحت وب و دسکتاپ تنها به ارسال پیام محدود نیستید. در این نسخه‌ها هم قادر به ارسال عکس و فایل خواهید بود. با کلیک روی علامت گیره بالای بخش چت، مشاهده خواهید کرد که قابلیت ارسال طیف گسترده‌ای از انواع گزینه‌ها را در اختیار خواهید داشت. چهار گزینه ویدیو یا عکس، دوربین برای گرفتن عکس جدید، فایل برای ارسال هر نوع فایلی و در نهایت اطلاعات مخاطب مورد نظر می‌تواند کافی باشد.

گروه‌ها و پیام‌های صوتی در واتساپ وب

درست مانند نسخه موبایل واتساپ در واتساپ وب یا واتساپ دسکتاپ هم قابلیت چت در گروه‌ها را خواهید داشت. روی گزینه + در بالای لیست مخاطبین کلیک کنید سپس گزینه New Group را بزنید. البته در واتساپ وب باید روی گزینه سه نقطه کلیک کنید و سپس New Group را بزنید. نام افرادی که می‌خواهید به گروه خود اضافه کنید را وارد نمایید، پیکان سبز رنگ را زده و در پایان برای گروه‌تان نام و عکس انتخاب کنید.

how to use whatsapp web 57587990 - چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

با واتساپ وب قادر به مکالمه نیستید اما با کلیک روی علامت میکروفون کنار کادر چت می‌توانید یک پیام صوتی ضبط کرده و در گروه یا برای یکی از مخاطبان‌تان ارسال نمایید.

تنظیمات اپلیکیشن و پروفایل در واتس آپ وب

علامت سه نقطه که در بالای بخش مربوط به لیست مخاطبین قرار دارد جایی است که می‌توانید به همه تنظیمات مختلف واتساپ دسترسی داشته باشید. گزینه Profile به شما اجازه تغییر عکس پروفایل، نام و سایر جزئیات را می‌دهد.

how to use whatsapp web 7589890 - چگونه از واتساپ وب و واتساپ دسکتاپ استفاده کنیم؟

می‌توانید از بخش سه نقطه مذکور به پیام‌های آرشیو شده، پیام‌های ستاره‌دار یا مورد علاقه و البته سایر تنظیمات اپلیکیشن دسترسی پیدا کنید. برای مثال می‌توانید تنظیمات مربوط به اعلان را تغییر دهید، رنگ پس‌زمینه چت‌ها را عوض کنید و البته مشخص نمایید که آیا با روشن شدن کامپیوتر واتساپ دسکتاپ هم اجرا شود یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

دکمه بازگشت به بالا