هنر و سرگرمی

چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

سلفی گرفتن یکی از راه های نشان دادن ممحیط اطراف، اعتماد به نفس و مد روز است و تقریبا هر کسی آن را انجام می‌دهد چه یک فرد عادی یا یک شخص مهم. وقتی که می‌خواهید سلفی بگیرید تنها روبه‌روی دوربین بودن کافی نیست، گرفتن سلفی های جالب و شگفت انگیز نیاز به برنامه ریزی نیاز دارد و بهتر است قبل از گرفتن سلفی طرح خود را آماده کنید. در ادامه با چیفا همراه باشید تا با انواع روش های گرفتن بهترین سلفی آشنا شوید.

یک ژست قابل توجه

how to take the best selfie 324234234 - چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

از یک زاویه مناسب عکس بگیرید

این بار برای گرفتن بهترین سلفی به جای اینکه عکس ها را مستقیم و روبه‌روی چهره بگیرید، سعی کنید زاویه های مختلف را امتحان کنید. هنگام عکس گرفتن سرتان را اندکی به طرفین بچرخانید تا اجزای صورتتان پهن نباشد. دوربین را بالاتر از سرتان نگه دارید تا توجه را به سمت صورت جلب کنید، با این کار هم چشم ها بزرگتر نمایان می‌شوند و هم از بینی هم شکل بهتری پیدا می‌کند و به دماغ خوک تبدیل نخواهد شد.

 • طرف بهتر صورتتان را بشناسید و بیشتر از آن عکس بگیرید. طرفی که بهتر و متناسب‌تر است را معمولا به عنوان سمت خوب چهره تعیین می‌کنند.

چیزهای جدید را نمایش دهید

اگر می‌خواهید در سلفی خود چیز جدیدی را معرفی یا نمایش دهید سعی کنید آن را در چهارچوب عکس خود قرار دهید. با استفاده از حالات صورت حس خوشحالی و هیجان را انتقال دهید و موضوع را مهم و هیجان انگیز نشان دهید.

بخندید و خوشحال باشید

how to take the best selfie 44354353 - چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

چهره غمگین و اخم کردن هیچ کمکی نحواهد کرد.

 • اگر در یک سلفی می‌خواهید مدل موی جدید خود را نشان دهید باید آن را در بهترین حالتش نمایش دهید و به نحوی بر آن تاکید کنید. همین اصل برای بقیه موارد دیگر هم صادق است، اگر قرار است چیز جدیدی را نشان دهید، باید در مرکز توجه قرار داشته باشد.
 • می‌توان از غذا و یا نوشیدنی هایی که قرار است آن ها را مصرف کنید سلفی بگیرید.

بر روی یک ویژگی تاکید کنید

وقتی می‌خواهید یک سلفی نزدیک از چهره بگیرید بهتر است بر روی یکی از ویژگی های موردعلاقه‌تان تاکید کنید و بقیه را کم‌ اهمیت تر نشان دهید. این روش زمانی به خوبی عمل خواهد کرد که مخصوصا بخواهی یکی از ویژگی های چهره‌تان را پر اهمیت و زیباتر نشان دهید.

 • برای مثال اگر چشم هایتان را دوست دارید می‌توان با استفاده از ریمل مژه و ابرو و یا سایر لوازم آرایشی آن را بهتر نشان دهید.
 • به علاوه اگر لبخندتان زیباترین ویژگی است سعی کنید هنگام سلفی گرفتن آن را طبیعی‌تر نشان دهید.

یک حالت مخصوص به خودتان را به کار ببرید

how to take the best selfie 56456546 - چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

خندیدن هیچ وقت اشتباه نخواهد بود اما ممکن است خندیدن برای دوربین کمی احمقانه به نظر برسد. البته گرفتن عکس های ناگهانی با گوشی خودبه‌خود احمقانه هستند. اگر می‌خواهید جدی به نظر برسید یک حالت مناسب و جالب پیامد خوبی به دنبال خواهد داشت.

 • می‌توان لبخند های متفاوت را امتحان کرد، چه یک لبخند بزرگ و با دهان باز یا لبخندی کوچک. به هر حال لبخند یکی از بهترین ویژگی هایی است که می‌توان از آن استفاده کرد.
 • اگر بخواهید از واقعی بودن لبخند خود در عکس مطمئن شوید کمی سخت خواهد بود اما برای جلوگیری از این کار بهتر است هنگامی که خوشحال هستید و حس خوبی دارید سلفی بگیرید. برای مثال وقتی سلفی بگیرید که در حال نگاه کردن به یک فیلم خنده دار هستید یا حتی بعد از یک خبر شوکه کننده زیرا در هردو حالت حس واقعی خواهید داشت و حالت چهره در سلفی مصنوعی نخواهد بود.

یک دید طبیعی را امتحان کنید

how to take the best selfie 45463654 - چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

فیلتر های زیادی را همزمان امتحان نکنید. سعی کنید آنگونه به نظر برسید که هستید، به طور کلی سعی کنید طبیعی‌تر باشید.

 • اگر تازه از تخت بیرون آمده‌اید بیشتر شبیه یه کابوس هستید تا یک تصویر رویایی، اگرچه می‌توان اندکی خودتان را مرتب کنید. اندکی آرایش در چنین شرایطی می‌تواند مفید باشد به شرطی که از آرایش در وضعیت عادی بیشتر نباشد.

از کفش هایتان عکس بگیرید

اگر می‌خواهید از کفش های جدیدتان عکس بگیرید بهتر است اندکی به دوربین زاویه دهید تا پاها هم باریک‌تر به نظر برسند.

 • دوربین را به طرف پایین بگیرید به شکلی که لبه پایینی آن در حد لگن باشد. به این شکل پاها تا جای ممکن بلند و باریک به نظر خواهند رسید.

ژست های مناسب را بشناسید

تعدادی از ژست ها مقبولیت خوبی دارند و اکثر مردم از آن ها استفاده می‌کنند. می‌تواند ژست های خودتان را هم امتحان کنید. در حال حاضر ژست هایی که معروف هستند و اکثر مردم از آن ها استفاده می‌کنند، چهره اردکی، نشان داده ماهیچه ها، تظاهر به خوابیدن و بی توجهی است.

 • صورت اردکی کمی پر ریسک است و در استفاده از آن باید مواظب باشید. در این ژست لب های خود را به سمت جلو جمع و چشم ها را از حالت عادی بزرگ‌تر می‌کنید.
 • اگر سلفی گرفته‌اید و می‌خواهید تظاهر کنید که کس دیگری از شما عکس گرفته است کار اشتباهی انجام می‌دهید. در چنین عکس های همیشه سرنخ و مشکلاتی وجود دارد که شما را در معرض اعتراض قرار دهد، پس بهتر است با یک لبخند ساده عمدی بودن حرکت را نشان دهید.

برای گرفتن بهترین سلفی صحنه را آماده کنید

how to take the best selfie 434534545 - چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

به نور پردازی توجه کنید

داشتن یک منبع نور ثابت یکی از اصول مهم عکس‌برداری است. اگر می‌خواهید در یک اتاق کم‌نور و یا نور فلوروسنت شدید عکس برداری کنید قطعا نتیجه مطلوبی از آن نخواهید گرفت. نور طبیعی بهترین گزینه است، سعی کنید نزدیک پنجره یا بیرون سلفی بگیرید. اغلب مردم به چنین فاکتوری توجه نمی‌کنند پس اگر می‌خواهید سلفی خوبی داشته باشید نورپردازی را در اولویت قرار دهید.

 • منبع نور را کمی بالاتر از سطح چشم قرار دهید تا بتوانید بهترین عکس ها را بگیرید. در این حالت نور به جای سایه های شدید و خشن، اجزای صورت و پوست را نرم و ملایم نشان می‌دهد. دقت کنید که منبع نور حتما در جای مناسب باشد تا از به وجود آمدن سایه های شدید جلوگیری شود.
 • از یک پرده نازک برای توزیع نور استفاده کنید. توزیع نور مناسب نرمی و لطافت جذابی را به سلفی هایتان می‌بخشد.
 • نور طبیعی از نور های مصنوعی تر عمل می‌کنند اما در جاهایی که نیاز به پر کردن سایه ها دارید سعی کنید از نور مصنوعی استفاده کنید. خوشبختانه دوربین های مدرن امروزی خود به خود کار را انجام می‌دهند و نیازی نیست نگران آن باشید.
 • تا جای ممکن از فلاش دوربین استفاده نکنید زیرا باعث درخشندگی بیش از حد پیشانی خواهد شد و ظاهرتان را خراب خواهد کرد و همچنین چشم ها را هم قرمز خواهد کرد.

از دوربین پشتی گوشی استفاده کنید

به جای اینکه از دوربین جلو استفاده کنید، دوربین عقب را به کار ببرید. دوربین اصلی گوشی عکس هایی با کیفیت بالاتر خواهد گرفت و می‌توان از امکانات بیشتری هم بهره برد. اگرچه که نمی‌توانید چهره تان را هنگام سلفی گرفتن ببینید اما در عوض سلفی بهتری خواهید داشت.

فقط در شرایط ضروری از آینه استفاده کنید

how to take the best selfie 23432234 - چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

تصویر برعکس خواهد شد، دوربین معلوم است و در نهایت عکس یک تابش ناهماهنگ خواهد داشت به علاوه، از آنجاییکه آینه کاملا یک دست نیست بازتاب را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و ممکن است تصویر ناهماهنگ شود. بازو را بکشید و موقعیت مچ را بچرخانید، درنهایت موقعیت مناسب را بری گفرتن سلفی پیدا خواهید کرد. فقط دقت کنید که دوربین تمام چهره را پوشش دهد حتما موها و قسمت بالای سر هم باید به صورت کامل در عکس باشند.

 • در حالت استسنا اگر می‌خواهید یک سلفی تمام قد داشته باشید و از آنجاییکه نمی‌توان تمام بدن را پوشش داد می‌توانید از آینه استفاده کنید.
 • با هر دو دست عکاسی را امتحان کنید و زاویه مناسب دست خود را پیدا کنید. شاید بتوانید با دست غیر غالب زاویه بهتری پیدا کنید.

به پس زمینه توجه کنید

برای یک سلفی عالی تنها یک چهره جذاب کافی نیست بلکه باید چیز دیگری در پس زمینه  حضور داشته باشد تا بتوان به آن هم نگاه کرد. هنگام سلفی گرفتن به فضایی اطراف هم توجه کنید و ببینید که اوضاع چگونه است و آیا مناسب سلفی گرفتن است یا خیر؟ در نهایت وضعیت خودتان را به نحوی تنظیم کنید تا فضایی مطلوب حاصل شود.

 • طبیعت همیشه بهترین پس زمینه است. بهرحال اگر می‌خواهید فضا مناسب با فصل باشد انتخاب های زیادی دارید و می‌توان از آن ها بهره برد. برای مثال جاهایی که درختان و شکوفه های زیادی دارد برای بهار مناسب است و یا برگ های زرد و نارنجی برای فصل پاییز.
 • اگر طبیعت را دوست ندارید و می‌خواهید در منزل عکاسی کنید، بهتر است ابتدا وسایل را کمی مرتب کنید سپس عکس بگیرید. متناسب با علایق خود می‌توان پس زمینه را تغییر داد برای مثال اگر کتاب خواندن دوست دارید بهتر است با استفاده از کتاب ها یک پس زمینه مناسب ساخت.

مواظب افراد مزاحم باشید

how to take the best selfie 56575878 - چگونه بهترین سلفی را بگیریم؟

هرکسی می‌تواند جزو افراد مزاحم به حساب بیاید چه بچه های کوچک‌تر یا برادر و خواهر. قبل از اینکه بخواهید سلفی بگیرید مواظب اطراف باشید و حتما از مطمئن بودن محیط اطراف اطمینان پیدا کنید.

 • احتمال اینکه یک مزاحم دیگر پیدا شود هنوز وجود دارد پس اگر احیانا عکستان خراب شده می‌توان دوباره سلفی گرفت و زیاد جای نگرانی نیست.
 • گاهی اوقات مزاحم ها خود به یک بخش از عکس تبدیل خواهند شد و آن را زیباتر خواهند کرد و لزوما همه آن ها بد نیستند.
 • اگرحوصله ندارید دوباره عکس بگیرید می‌توان با استفاده از نرم افزار های رایج تصاویر را تغییر داده و مزاحم ها را حذف کنید.

عکس های دسته جمعی بگیرید

هیچ قانونی برای گرفتن سلفی وجود ندارد و لازم نیست حتما تنها باشید. دوستان و عزیزان خود را جمع کنید و با هم سلفی بگیرید. هرچند که تصویر در نهایت کنترل شده نیست و همه چیز کامل و درست نخواهد بود اما تجربه جالب و شگفت انگیزی است.

 • مکان های عمومی جای مناسبی برای این کار است.
 • هرچه تعداد افراد بیشتر باشد بهتر است. به اندازه افراد موجود در عکس لایک و اشتراک های بیشتری خواهید گرفت و در نهایت بیشتر دیده می‌شوید.

در نهایت پس از گرفتن سلفی ها می‌توان با استفاده از برنامه های زیادی آن ها را ویرایش کرد. همچنین برنامه های زیادی هم در زمینه به اشتراک گذاری تصاویر وجود دارند که می‌توان از آن ها بهره برد تا بتوانید بهترین سلفی ممکن را از خود بگیرید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا