تکنولوژی

چگونه سرعت وای فای را افزایش دهیم؟

امروزه بسیاری از ما وقت خود را صرف اینترنت می‌کنم و به بهانه های مختلفی از آن استفاده می‌کنیم. قطعا تا کنون دفعات زیادی با قطعی و یا کاهش سرعت مواجه شده‌ایم و با اینکه مشکل جدید برای ما نیست اما بازهم به اندازه خود می‌تواند آزار دهنده باشد. بسیاری از افراد معمولا به این روال عادت گرفته و سعی نمی‌کنند که آن را حل کنند اما گاهی اوقات باید واقعا به دنبال یک راه چاره باشید!! ممکن است در لحظه به اینترنت نیاز داشته باشید و بخواهید کاری ضروری را انجام دهید، در اینصورت چه‌کار باید کرد؟ در ادامه با چیفا همراه باشید تا تعدادی از راهکار های افزایش سرعت وای فای را مطرح و بررسی کنیم و ببینیم که چه چیز هایی در واقع بر سرعت اتصال و قطع و وصل اینترنت ما تاثیر می‌گذارد.

برای افزایش سرعت وای فای به مودم نزدیک‌تر شوید

بسیاری از افراد این مورد را نادیده می‌گیرند و یا اصلا به آن اهمیت نمی‌دهند، واقعیت این است که امواج وای فای مودم شما باید از دیوار و سقف و قسمت های مختلف خانه رد شود تا به گوشی شما برسید و تمامی این قسمت ها هم به نحوی سرعت را می‌گیرند و در نهایت هنگام استفاده شما متوجه آن خواهید شد اما گاهی اوقات به دلایل مختلف دیگر سرعت کاهش می‌یابد و در این شرایط است که وضعیت محسوس‌تر و ملموس‌تر خواهد شد.

how to improve our internet connection 56567879 - چگونه سرعت وای فای را افزایش دهیم؟

قدم اول نزدیک شدن به مودم است، سعی کنید در اتاقی بنشینید که مودمتان در آن جا قرار داد البته لازم نیست همیشه اینگونه باشد فقط سعی کنید زمانی که سرعت به شدت کاهش یافته است این کار را انجام دهید تا از شدت آن کم‌تر شود.

بیشتر بخوانید
چگونه از یوتیوب ویدیو دانلود کنیم؟

متاسفانه در چنین شرایطی بیشتر افراد فکر میکنند که تعویض مودم یک راه حل بهتر است اما باید گفت که اینکار تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند زیرا اکثر مودم ها مشابه هم بوده و تنها جزئیات آن ها اندکی با یکدیگر متفاوت‌اند.

امواج مایکروویو را کاهش دهید

بله درست شنیده‌اید!! بسیاری از وسایل اطراف ما امواج مایکروویو از خود ساطع می‌کنند و جالب است بدانید که امواج مایکروویو می‌توانند باعث ایجاد اختلال در وای فای شوند و به همین دلیل تاثیر مستقیمی بر کاهش سرعت دارند. برای مثال یکی از وسایلی که از خود مایکروویو ساطع می‌کند تلفن های بی‌سیم است. چنین تلفن هایی در اکثر خانه ها پیدا می‌شوند و افراد هم اطلاع زیادی از آن ها ندارند. بهتر است برای افزایش سرعت وای فای در مرحله اول تلفن ها و مودم ها را دور‌تر از یکدیگر قرار دهید تا امواج آن ها تداخل پیدا نکنند در اینصورت امواج وای فای قوی‌تر و بهتر عمل می‌کنند و شما هم می‌توانید از یک اتصال پرسرعت و بهتر لذت ببرید.

how to improve our internet connection 56547587 - چگونه سرعت وای فای را افزایش دهیم؟

هرچند که تلفن های بی‌سیم تنها وسایلی نیستند که امواج مایکروویو از خود ساطع می‌کنند و ممکن است وسایل دیگری هم جود داشته باشند. به هرحال تاثیر تلفن های بی‌سیم از تمامی آن ها بیشتر است و بقیه لوازم دیگر ممکن است سهم بسیار ناچیزی در ایجاد اختلال در امواج وای فای داشته باشند و خوشبختانه نیازی نیست زیاد نگران آن ها باشید زیرا تاثیر آن ها بازهم همانند تلفن های بی‌سیم نخواهد بود.

برنامه و اپلیکیشن هایتان را بررسی کنید

گوشی، کامپیوتر و بسیاری از وسایل الکترونیکی برنامه ها و اپلیکیشن های مخصوصی دارند که هرکدام به اندازه خود سهمی در کاهش سرعت اینترنت دارند. متاسفانه افراد مانند موارد قبلی بیشتر اوقات به این مورد هم هیچ توجهی نشان نمی‌دهند. گاهی اوقات اپلیکیشن هایی که از آن ها استفاده می‌کنیم به اتصال به اینترنت نیاز دارند و حتی در حالی هم که از آن ها استفاده نمی‌کنیم همچنان اتصال خود را برقرار می‌کنند و در نهایت وضعیت بدتر و بدتر خواهد شد و سرعت هم کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید
چگونه از هکرها دور بمانیم؟

how to improve our internet connection 56576587 - چگونه سرعت وای فای را افزایش دهیم؟

چنین برنامه هایی را شناسایی کنید و یا آن ها را خاموش کنید یا سعی کنید آن ها را بهتر مدیریت کنید تا پهنای باند شما را تحت تاثیر قرار ندهند البته می‌توان از برنامه هایی که مخصوص این کار هستند هم استفاده کرد و به راحتی می‌توان آن ها را کنترل کرد. همچنین این برنامه ها قادر‌اند پهنای باند شما را هم برای هر برنامه تنظیم کنند و به نحوی سرعت اینترنت را مدیریت خواهند کرد تا در مواقعی که به آن نیاز دارید بتوانید بیشترین بهره را ببرید. در نهایت باید گفت که به عنوان آخرین راه حل می‌توان برنامه های مزاحم را حذف کرد و یک بار برای همیشه از دستشان راحت شوید.

کاهش تعداد اتصال به افزایش سرعت وای فای کمک می‌کند

اگر همزمان چند وسیله به مودم وصل شده‌اند و هرکدام از آن ها به صورت جداگانه در حال استفاده از اینترنت هستند دیگر باید گفت که کاهش سرعت اینترنت هم امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. در چنین شرایطی بهتر است به نحوی وسیله های دیگر را قطع کرد زیرا گاهی اوقات فقط وصل شده‌اند و کسی از آن استفاده نمی‌کند. بسیاری از افراد ارتباط اینترنت وای فای را به عنوان چیز ساده‌ای می‌بینند و هیچ وقت تا به حال در مورد پیچیدگی های آن فکر نکرده‌اند اما واقعیت این است که ارتباط وای فای چندان ساده هم نیست. وقتی که افراد زیادی به مودم وصل باشند، طبیعتا سرعت هم کاهش می‌یابد زیرا هرکدام به نوبه خود مقداری از پهنای باند را به خود اختصاص می‌دهند و حتی ممکن است که بعضی از اشتراک ها مقدار بیشتری را هم اشغال کنند.

بیشتر بخوانید
چگونه در دیپ وب جستجو کنیم؟

how to improve our internet connection 2434234 - چگونه سرعت وای فای را افزایش دهیم؟

کلام آخر

در نهایت باید گفت که این تنها شرایط استفاده و نکات پیرامون آن نیست که تعیین کننده میزان سرعت و کیفیت اتصال ما هستند بلکه بخش بزرگی از آن هم به شرکت های ارائه دهنده اینترنت باز می‌گردد و آنچه باعث قطعی و کاهش سرعن اینترنت می‌شود درواقع ترکیبی از هردو طرف این ماجرا است. راهکار های ارائه شده، تا حدی سعی در بهبود شرایط دارند هرچند که نمی‌توانند مشکل را به صورت جدی و دقیق حل کنند اما در مواقع ضروری قطعا مفید خواهند بود.

به طور کلی نباید دیدی کمال گرایانه نسبت به موضوع داشت زیرا حتی اگر تمام تلاش خود را هم به کار بگیریم بازهم قطعی و کاهش سرعت اینترنت وجود خواهد داشت و نمی‌توان کاری را برای بهبود آن انجام داد زیرا عوامل و فاکتور های آن چندان متنوع و متفاوت‌اند که نمی‌توان تمامی آن ها را بررسی کرد.

chifa hands in the air 43435435 - چگونه سرعت وای فای را افزایش دهیم؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن