تکنولوژی

چگونه امنیت گوشی خود را حفظ کنیم؟

با وجود اینکه موبایل ها به تازگی پا به عرصه گذاشته‌اند، جایگاه خوبی را در بین کاربران به دست آورده‌اند. امروزه تقریبا بسیاری از ما از گوشی های هوشمند استفاده می‌کنیم و تقریبا غیر ممکن است که بدون آن ها بتوانیم به زندگی ادامه دهیم. این وسیله جالب قابلیت های زیاد و شگفت انگیزی دارد و تقریبا می‌توان کل داستان زندگی‌ را در آن جا داد اما تا به حال در مورد امنیت چنین وسیله حساسی فکر کرده‌اید؟ تا به حال فکر کرده‌اید که چه اقداماتی برای حفظ امنیت گوشی ها لازم است؟ در ادامه با چیفا همراه باشید تا اقدامات لازم برای حفظ امنیت گوشی ها را به خوبی بررسی کنیم و ببینیم که به چه چیزهایی نیاز داریم تا گوشی‌های خود را امن نگه داریم.

خطرات معمول

how to protect your mobile phone 43523434234 - چگونه امنیت گوشی خود را حفظ کنیم؟

به طور کلی گوشی ها در معرض خطرات زیادی قرار دارند که در ادامه با انواع معمول آن ها آشنا می‌شویم.

سرقت گوشی های موبایل

موبایلتان را برای چند لحظه بدون مراقب رها کنید، حتما بعد از آن به شدت پشیمان خواهید شد زیرا هیج تضمینی برای محفوظ ماندن آن نیست به علاوه هزینه خرید گوشی های جدید ریسک از دست رفتن اطلاعات شخصی هم وجود دارد. سارقان به راحتی و پس از چند ساعت موفق خواهند شد که رمز های گوشی را شکسته و به اطلاعات مهم و حساس آن دسترسی پیدا کنند. بعد از آن ممکن است از شما اخاذی کنند و یا برای دوستانتان مشکل ایجاد کنند.

کلاهبرداری اینترنتی

در این روش کلاهبردار ها از شما می‌خواهند که تا پیام و یا ایمیل های آلوده‌ای را که از آن طرف آن ها دریافت می‌کنید را باز کنید، حتی گاهی اوقات با گستاخی شما را تهدید کرده‌ و اطلاعات شخصی را از شما درخواست می‌کنند تا توسط آن ها بتوانند شما را فریب دهند.

پخش کردن اطلاعات شخصی

how to protect your mobile phone 45365656776 - چگونه امنیت گوشی خود را حفظ کنیم؟

به محض این‌که گوشی شما به دست سارقان رسید و رمز عبور های آن از بین رفت اطلاعات در معرض خطر قرار خواهند گرفت، مخصوصا اطلاعات شخصی و تصاویر. پس از آن سارقان ممکن است اطلاعات موجود در آن را پخش کرده و ایجاد مزاحمت کنند. در این مورد سعی کنید بیشتر مواظب باشید، مخصوصا در مورد افرادی که از شما درخواست می‌کنند که گوشی هایتان را برای مدت کوتاهی در اختیارشان قرار دهید.

شبکه های وای‌فای

هم خود گوشی و هم اطلاعاتی که در آن قرار دارد، هنگام اتصال به یک شبکه اینترنت رایگان و عمومی در معرض خطر خواهند بود پس بهتر است تا جایی که می‌توانید از شبکه های اینترنت عمومی و بدون رمز استفاده نکنید.

اقدامات ساده برای حفظ امنیت گوشی و اطلاعات

how to protect your mobile phone 45453454355 - چگونه امنیت گوشی خود را حفظ کنیم؟

نقش موبایل ها گاهی اوقات از کیف پول هم مهم‌تر است زیرا ممکن است حاوی اطلاعات حساسی باشند که در صورت افشا شدن می‌توانند زندگی‌تان را از بین ببرند. گاهی اوقات ما در حفظ امنیت گوشی‌ هایمان کوتاهی کرده و اکثر اوقات آن را جدی نمی‌گیریم و باید بدانید که چنین کاری به شدت اشتباه است و خطرات زیادی را در پی دارد. در ادامه با تعدادی از راهکار های امنیتی و ساده آشنا خواهید شد و به راحتی می‌توانید از اتفاقات خطرناک جلوگیری کرد.

گوشی هایتان را آپدیت کنید

اگر تا الان به آپدیت ها بی توجهی کرده‌اید بهتر است تجدید نظر کنید. به روز رسانی ها، نه تنها ویژگی های جدیدی را به گوشی هایتان اضافه می‌کنند بلکه موبایلتان را هم به آخرین تغییرات امنیتی جدید مجهز کرده و ریسک افشای اطلاعات و بقیه خطرات را به مراتب کم‌تر می‌کنند. جدا از آن، آپدیت ها نقص ها و مشکلات دیگر گوشی را برطرف کرده و کارایی آن را بهبود می‌بخشند.

از نرم افزار های امنیتی استفاده کنید

how to protect your mobile phone 4553654657 - چگونه امنیت گوشی خود را حفظ کنیم؟

با وجود اینکه در بسیاری از گوشی ها نرم افزار های امنیتی به طور پیش فرض وجود دارند اما کافی نیست و اطلاعات هنوز در معرض خطر قرار دارند. یکی از انواع برنامه های امنیتی VPN ها هستند. این برنامه ها اطلاعات خارج شده از گوشی ها را رمز گذاری کرده همچنین هکر ها و سارقان اطلاعات نمی‌توانند به آن ها دسترسی پیدا کنند. جدا از آن تعدادی از VPN ها اندکی از اطلاعات شما را به صورت خودکار ذخیره خواهند کرد و در صورت سرقت و یا گم شدن می‌توان از آن ها برای پیدا کردن گوشی استفاده کرد.

قفل سیم کارت را فعال کنید

قفل سیم کارت یا پین سیم کارت در مواقعی که گوشی به سرقت می‌رود نقش بسیار مهمی دارد و به سارقان اجازه سواستفاده نخواهد داد.

از منابع غیر معتبر برای نصب برنامه ها استفاده نکنید

گاهی اوقات به برنامه هایی نیاز پیدا خواهید کرد که خارج از منابع معتبر قرار دارند اما دقت کنید که همیشه چنین برنامه هایی را نصب نکنید زیرا امنیت آن ها بسیار پایین تر از امنیت برنامه های دیگر است. برنامه های موجود در منابع معتبر تحت نظر سازندگان هستند و امنیت آن ها تامین شده است.

از برنامه های جداگانه برای قفل کردن گوشی استفاده کنید

بهتر است با استفاده از برنامه های جداگانه پیام و تماس ها را قفل کنید، به هر حال یک لایه امنیتی بیشتر هم تاثیر گذار خواهد بود. البته باید به شدت مواظب باشید که کسی به رمز دسترسی‌تان پی نبرد زیرا در آن صورت دوباره خطر افشای اطلاعات شما را تهدید خواهد کرد و در حفظ امنیت گوشی همراه خود ناکام خواهید ماند.

chifa hands in the air 43435435 - چگونه امنیت گوشی خود را حفظ کنیم؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن