هنر و سرگرمی

چگونه یک زبان جدید را در ۹۰ روز یاد بگیریم؟

تا به حال به یادگرفتن یک زبان جدید فکر کرده‌اید؟ احتمالا در اولین قدم های یادگیری نا امید شده‌اید و در نهایت نتوانسته‌اید آن را یاد بگیرید. این شاید حال و روز اغلب ما هنگام یاد گرفتن یک زبان جدید باشد اما چگونه می‌توان آن را حل کرد؟ در واقع فرایند یادگیری یک زبان جدید می‌تواند تجربه بسیار جالبی باشد زیرا هم با یک فرهنگ جدید و هم با افرادی تازه آشنا خواهید شد. تا به حال به آزادی که یک زبان جدید به شما می‌دهد فکر کرده‌اید؟ یک زبان جدید امکان صحبت کردن با افراد و قومیت های زیادی را فراهم می‌کند و به همین دلیل حس آزادی دلپذیری را تجربه خواهید کرد زمانی که بتوانید به یک زبان دیگر حرف بزنید. اکنون پس از تمامی آنچه گفته شد ممکن است یادگیری زبان در ۹۰ روز غیر ممکن به نظر برسد اما اینطور نیست، درواقع می‌توانید یک زبان کاملا جدید را در ۹۰ روز یاد بگیرید اما آنچه زمان بر است فرایند تسلط بر آن است هرچند که یادگیری هم تحت تاثیر چیز های دیگری قرار می‌گیرد اما به هرحال ما به شما می‌گوییم که این کار ممکن است. در حقیقت اگر از فرایند یادگیری یک زبان لذت نبرید ممکن نیست آن را یاد بگیرید زیرا تنها در صورتی مفید خواهد بود که جنبه ای لذت بخش هم داشته باشد. در ادامه با چیفا همراه باشید تا موضوع بهترین روش یادگیری زبان را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

رسانه بهترین روش آشنایی با زبان و فرهنگ

how to learn a new language in 90 days 545435545 - چگونه یک زبان جدید را در 90 روز یاد بگیریم؟

دیدن و نگاه کردن به طرز شگفت انگیزی تاثیر گذار هستند و شما را تا حد زیادی با زبان مورد نظر آشنا خواهد کرد. بسیاری از افراد وقتی که چنین کاری را انجام می‌دهند چیز نمی‌فهمند و در همان مرحله از ادامه کار پشیمان خواهند شد اما چنین کاری اشتباه است!! اولین مرحله از یادیگری همین بخش است زیرا به مرور زمان کلمات زیادی را خواهید شنید و کم کم آن ها را یادخواهید گرفت و پس از آن می‌توانید آن ها را بفهمید!!

بیشتر بخوانید
چگونه هنگام گیتار زدن از درد گرفتن دست جلوگیری کنیم؟

گوش دادن در یادگیری یک زبان جدید

از برنامه های ساده و آسان شروع کنید، برنامه کودک و کارتون ها گزینه مناسبی برای یادگیری هستند زیرا لحن کلام آن ها ساده‌تر است و بهتر خواهید فهمید. پس از آن می‌توان پادکست، مصاحبه و یا کتاب های صوتی را جایگزین آن ها کرد.

وقتی برای اولین بار به یک پادکست یا هرچیزی دیگری گوش می‌دهید بخش بزرگی از آنچه گوش می‌دهید را نمی‌فهمید اما نگران نباشید در عوض سعی کنید با اندک کلماتی که فهمیده‌اید مفهوم اصلی متن و یا گفتگو را دریافت کنید. به گوش هایتان اجازه دهید آنچه می‌خواهد را برداشت کند!! نیازی نیست خودتان را تحت فشار قرار دهید تا حتما کل موضوع را بفهمید. اگر هم احساس می‌کنید که قسمت یا بخشی از متن را درک نکرده‌اید نگران نباشید، در مورد کلمات آن جستجو نکنید، به جای آن با توجه به دانش خود و کلماتی که آن ها را می‌دانید در مورد مفهموم آن بخش حدس بزنید. شاید این کار کمی‌کودکانه به نظر برسد اما روش خوبی است زیرا کم کم با حدس زدن چهارچوب های از مفهموم کلی را دریافت خواهید.

خواندن؛ بهترین روش در یادگیری زبان

how to learn a new language in 90 days 4534543545 - چگونه یک زبان جدید را در 90 روز یاد بگیریم؟

اگر از کتاب خواندن و یا به طور کلی مطالعه کردن لذت می‌برید پس بهتر است این روش را هم امتحان کنید. مطالعه کردن به زبان مورد نظر نکات جالبی را به شما یاد خواهد داد و جدا از آن می‌توان کل فرایند یادگیری از این طریق جذاب‌تر هم کرد. وقتی که در حال خواندن یک کتاب یا یک متن هستید زیاد درگیر معنی کلمه به کلمه نشوید، سعی کنید بیشتر به دنبال مفهوم کلی باشید، مانند تمامی موارد قبل. سعی نکنید برای آن قاعده و قانون تعیین کنید، به دنبال نکات گرامری هم نباشید زیرا اکر بخواهید اینگونه یادگیری را آغاز کنید خیلی زود پشیمان خواهید شد.

بیشتر بخوانید
چگونه در فوتسال یک شوت محکم بزنیم؟

با سخت کردن یادگیری، کم کم علاقه خود را از دست خواهید داد و چون دیگر هیچ لذتی از آن نخواهید برد کم کم انگیزه‌تان را هم از دست خواهید داد و در نهایت کل فرایند یادگیری‌تان متوفق خواهد شد. خوشبختانه در حال حاضر می‌توان بدون هیچ محدودیتی به منابع مطالعاتی دسترسی پیدا کرد و حتی می‌توان کتاب موردعلاقه خودتان را هم به زبان موردنظرتان مشاهده کرد. تا جایی که امکان دارد بخوانید ولی تا جایی که ممکن است به نحوی آن را انجام دهید که لذت بخش باشید نه صرفا برای مطالعه.

فاکتور نوشتن در یادگیری زبان کلیدی است

how to learn a new language in 90 days 65675878 - چگونه یک زبان جدید را در 90 روز یاد بگیریم؟

مدت زمانی که به شنیدن، دیدن و خواندن اختصاص می‌دهید تا حد زیادی نوشتنتان را هم تحت تاثیر قرار خواهند داد. سعی کنید در ابتدا جملات و نحوه نوشتن خودتان به زبان مادری‌تان را در نظر بگیرید سپس آنچه می‌خواهید بنویسید را از زبان مادری به زبانی که در حال یادگیری آن هستید تبدیل کنید. بدین ترتیب به مرور زمان گرامر و شیوه نوشتار زبان مورد نظر را یادخواهید گرفت و نیازی نیست حتی به صورت جدی به دنبال یادگیری گرامر هم باشید. در آخر تمامی این مراحل شما را آماده خواهند کرد و پس از مدتی قادر خواهید بود با دیگران صحبت کنید. برنامه های زیادی در این زمینه وجود دارد و می‎‌توان از طریق آن ها با افرادی که به آن زبان صحبت می‌کنند ارتباط برقرار کرد.

صحبت کردن؛ بهترین روش برای آزمایش یادگیری زبان

how to learn a new language in 90 days 5475678 - چگونه یک زبان جدید را در 90 روز یاد بگیریم؟

آخرین مرحله از یادگیری یک زبان جدید صحبت کردن است زیرا به هرحال تنها روش ارزیابی مهارت هایتان از طریق صحبت کردن است. جالب اینجاست که صحبت کردن بسیار جذاب و لذت بخش است زیرا با افراد جدیدی هم آشنا خواهید شد. خوشبختانه به دلیل وجود اینترنت و برنامه های متنوع به راحتی می‌توان افراد مختلفی را در مکان های متنوع پیدا کرد و نیازی نیست نگران محدودیت های آن باشید.

بیشتر بخوانید
چگونه به یک گیتاریست حرفه‌ای تبدیل شویم؟

کلام آخر

یادگیری یک زبان به شرایط و عوامل متفاوتی بستگی دارد اما آنچه گفته شد مجموعه‌ای از نکات و بخش های اصلی یادگیری هستند که هرکدام به نحوی تاثیرات خود را دارند جدا از آن در طول مدت ۹۰ روز تنها می‌توان زبان مورد نظر را یادگرفت و به مرور زمان می‌توان بر آن مسلط شد. تا جای ممکن سعی کنید با افراد بونی آن زبان هم در ارتباط باشید و با آن ها حرف بزنید زیرا کم کم اشکالات موجود خودتان را برطرف و شیوه صحبت کردنتان هم بیشتر شبیه آن ها خواهد شد و در آخر می‌توان گفت که به زبان مورد نظرتان تسلط کامل دارید.

chifa hands in the air 43435435 - چگونه یک زبان جدید را در 90 روز یاد بگیریم؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن